Nebojte se ručit nemovitostí!

Nebojte se ručit nemovitostí!

Bojíte se ručení nemovitostí? V tom případě máte obavy úplně zbytečně. Vlastně je o ten nejjednodušší způsob, jak složit vhodnou záruku za úvěr. Jeho velkou výhodou je to, že se jedná o dostatečně silné ručení, které vás zbavuje dalších a dalších závazků v případě, kdy byste takto ručit nemohli. Podmínky smluv jsou v případě ručení nemovitostí jednoduché, a skoro každý má šanci podobný úvěr získat.kufřík s bankovkami.jpg
Na ručení nemovitostí v praxi narazíte ve dvou různých situacích. Za prvé v případě, kdy požádáte o americkou hypotéku, a to u libovolného poskytovatele. Za druhé v situaci, kdy se rozhodnete pro nebankovní hypotéku. Právě pro tyto typy úvěrů je ručení nemovitým majetkem naprosto typickou záležitostí.
Velkou výhodou je jistě to, že můžete ručit libovolnou nemovitostí. Nikde není psáno, že by vhodnou zárukou byl pouze rodinný dům anebo byt. V praxi můžete využít opravdu libovolný typ nemovitého majetku, který máte po ruce, a rozhodně se nemusíte jednat jen n o bytové prostory. Můžete si sjednat hypotéku na pozemek FAHD, stejně tak jako hypotéku na garáž.
Ve skutečnosti o vhodnosti takové záruky rozhoduje úplně jiný faktor – peníze. Zásadní je, jakou má vaše záruka tržní hodnotu. Na základě její hodnoty je možné stanovit výši půjčky. Obecně platí, že si můžete půjčit peníze až do výše sedmdesáti procent aktuální tržní hodnoty vámi zvolené nemovitosti.libry – mince a bankovky.jpg
Z toho vyplývá, že pokud nebudete příliš nároční a spokojíte se i s malou částkou, můžete ručit prakticky čímkoli, třeba garáží, zahradním domkem anebo malou chatkou. Naopak v případě, kdy pomýšlíte na miliónovou sumu, měli byste mít v záloze majetek o dostatečné hodnotě, ať už to bude vila, rodinný dům na dobré adrese anebo třeba hodnotný firemní areál.
Všechno se počítá a všechno má svou hodnotu na trhu a výhodou pro vás je, že si můžete vybrat, co zvolíte.