Hazardem ku štěstí

Hazardem ku štěstí

Říká se, že tonoucí se stébla chytá. U lidí, kteří se nějakým způsobem dostali do finančních problémů, to platí dvojnásob. Do dluhů se většinou nepadá jen tak zčista jasna. Může za to finanční negramotnost, touha a chuť riskovat nebo nešťastná událost a spousta jiných okolností. Rozhodně se ale do nich padá snáz, než se z nich dostává ven. Poctivou prací to trvá dlouho, někdy i celý život. A to se mnoha lidem nezamlouvá. Snaží se proto nalákat štěstěnu a získat potřebné peníze jinak. Netýká se to jen lidí zadlužených, ale i těch, kteří mají hluboko do kapsy a musí si trochu utahovat opasky. Nebo těch, kteří  to dělají prostě jen ze sportu a touhy po troše adrenalinu. Je to pro ně druh zábavy a nic tím neriskují. Řeč je o hazardu.
sázenka a propiska.jpg
Mnozí v touze peníze tímto způsobem získat do dluhů právě zabřednou nebo se v nich ještě více utopí. Lidé se ale vsázeli už před věky a je jim to jaksi vlastní. Bohužel se jedná taktéž o závislost, které odolat nebo ji udržet na uzdě, není jednoduché a chce to silnou osobnost.
go play.jpg

Druhy hazardních her

·         Loterie
U nás asi nejpopulárnější druh sázení. Můj dědeček sázel pravidelně celý život, bohužel vyhrál maximálně pár stokorun. Ale pokoušel svoje štěstí a na mizinu ho to také nepřivedlo. Komu týdně nebo měsíčně nějaká ta stokoruna zbývá, proč ji nevsadit. Zvlášť, když reklama na loterii běží ve všech médiích na plné obrátky.
·         Sportovní sázky
Také velmi oblíbené a trochu jistější zisk peněz než u loterie. Pokud se tedy trochu orientujete v nějakém sportu a budete mít zároveň štěstí. Asi nezbohatnete najednou, ale postupně si můžete přilepšovat. Pokud tedy nevsadíte na vítězství outsidera, jako se to někomu povedlo ve sjezdu na lyžích na Ester Ledeckou.
·         Ruleta
Hraje roli i v mnoha filmech, každý to zná.
·         Výherní hrací automaty
Tady se dá prohrát za večer i celá výplata. Nebo vyhrát.
·         Karetní hry a další