Co všechno by měl mít dokonalý obývací pokoj – právě obývák dělá domov domovem

Co všechno by měl mít dokonalý obývací pokoj – právě obývák dělá domov domovem

Navrhnout a vybavit zcela nový obývací pokoj, to není žádná legrace, zvláště pak pokud patříte k těm náročnějším. Jak si s tím poradit co nejsnadněji a rychle?

Co všechno by měl mít dokonalý obývací pokoj – právě obývák dělá domov domovem

Obývací pokoj je srdcem každé domácnosti. Právě sem zveme své hosty, zde odpočíváme a zde se děje všechno důležité, když je celá rodina pohromadě. Obývací pokoj by měl mít dokonalou atmosféru, která svádí k odpočinku a navozuje pocit klidu. Zároveň by však měl být vybaven i účelně a prakticky. Jak skloubit všechno dohromady a kdy se raději obrátit s prosbou o pomoc na odborníka?

pexels-photo-1571470

Tady jste doma

Obývací pokoj většinou odráží vkus jeho majitelů a každý si jej zařizuje podle svého. Pokud vás nadchnul trend spojené kuchyně s obývacím pokojem, nemusí být vždy snadné prostor dokonale vybavit a navrhnout jej tak, aby splňoval všechny své funkce. Návrh obývacího pokoje na míru vám ale může poskytnout zkušený architekt či designér. V případě, že máte ale jasnou představu o tom, co byste chtěli, zvládnete to i sami. Jako inspiraci si ale určitě prohlédněte alespoň nápady a návrhy, které vám pomohou vydat se správným směrem.

Nezapomeňte, že právě obývák je centrem dění celé vaší rodiny, když přijde návštěva je to obvykle první místnost, kterou u vás navštíví, a proto si na vybavení dejte skutečně záležet. Obývacímu pokoji by bezpochyby měl vévodit gauč či sedací souprava. Nezbytností je také konferenční stolek a v drtivé většině domácností také televize. Jak ale všechno skloubit dohromady a co kromě nutných věcí by nemělo v obýváku chybět?

pexels-photo-1457842

Dekorace navodí správnou atmosféru

Někdy je těžké najít vhodné doplňky do domácnosti tak, aby dokonale ladily se vším ostatním. Nebojte se však experimentovat. Doma se musíte cítit perfektně především vy sami a vaše rodina. Hodně smutně působí obývací pokoj bez dekorací. Obyčejné polštářky na pohovce, pár obrázků, květiny nebo malé sošky – to všechno udělá hrozně moc. Obklopte se krásnými věcmi, které máte rádi – mimochodem svíčky jsou tím nejjednodušším, co může pozvednout každou místnost v domě na vyšší úroveň.

Nutně nevsázejte jen na moderní nábytek, všechno by mělo být také účelně zařízeno. Obývací pokoj by neměl působit stísněně a mdle. Poradíte si s tím?