Dílo mistra podlaháře dokončí podlahové lišty

Dílo mistra podlaháře dokončí podlahové lišty

V dnešní době není problém si vyměnit podlahu podle svých představ. A aby skutečně podlaha byla nejen efektivním prvkem, ale vytvářela i příjemný design, tak rozhodně nesmí chybět odpovídající podlahové lišty, které v podstatě uzavřou pěkně všechna místa a vytvoří tak jedinečný design podlahové plochy. Výrobce podlahových lišt pamatoval nejen na zakončení podél stěn, ale i možnosti vytvořit praktické ukončení podlahy, k čemuž poslouží přechodové lišty. Ty jsou skvělé i v tom, že vyřeší výškový rozdíl mezi místnostmi nebo rovnou vkusně oddělí různé materiály od sebe, tím například lze velmi vkusně oddělit jídelnu od obývacích prostorů. Možností, jak si vytvořit podlahu snů je rozhodně více.

Screenshot_17

Bez podlahových lišt to nepůjde

Podlaha, ale i zeď získají díky lištám skutečně elegantní https://www.femina.cz/elegantni-a-stylove-kostymky-galerie/ a celistvý vzhled. Díky tomu se k některým podlahám vybírají vhodné barvy, většinou ve stejné nebo podobné intonaci odstínu. Také je možný výběr materiálu, kdy lze pořídit dřevo, plast nebo hliník. Případně lze skloubit obvodové lišty s přechodovými profily, což se především vyplatí tam, kde je nějaké převýšení. I tento materiál lze pořídit v různých odstínech a předně potěší eloxovaný povrch, který má protiskluzové vroubky, nicméně foliovaný povrch je hladký. Instalace se provádí jednoduše, jelikož jsou samolepící. Není problém pořídit i ve stejné barvě schodové hrany, které se dají i podle možností ohýbat, a tak prakticky i velmi příjemně pozdvihnout hranu schodu a celkový design schodiště.

8070611075049v

Lišty jako maskovací produkt

Jak bylo již zmíněno, tak podlahové lišty chrání zeď před ušpiněním, ale také zakrývají různé nerovnosti, což ovšem nejsou jejich jediné kladné vlastnosti. Například u pokládky plovoucí podlahy je nutné nechat mezeru, jelikož se bude rozpínat, tak aby měla dostatečný prostor. Nikomu by se zrovna nechtělo ukazovat nevzhledný prostor, který je ovšem nutností. Naštěstí může na pomoc přispěchat soklová lišta.

  • Úspěšně zakryje mezery a nerovnosti.
  • Dají se skrze ni dokonce protáhnout kabely, což umožní skrytí a dokonce i zabezpečení jejich vedení.
  • Rovněž ochání skvěle zeď a pěkně propojí podlahu se stěnou.
  • Soklové lišty skvěle poslouží jako ukončení koberce.