Z kamene Porfyr si můžete vytvořit obklad nebo dlažbu

Z kamene Porfyr si můžete vytvořit obklad nebo dlažbu


Přírodní kámen se stal před mnoha tisíci lety základním stavebním prvkem lidských obydlí a dnes tomu není jinak. Jeho výhodou je především naprostá zdravotní nezávadnost (pokud se nejedná o radioaktivní materiály). Mezi ně patří i minerál s názvem Porfyr.

kamenná dlažba

Výhody kamene Porfyr

Má rovný povrch – některé kamenné obkladové materiály mohou být na povrchu zakřivené, vyboulené, s rýhami, prohlubněmi a výstupky, což může snižovat estetickou hodnotu vašeho konečného díla. Kámen Porfyr je ovšem na povrchu velmi hladký a rovný, což je zejména na podlaze, chodnících, terasách a dalších venkovních či vnitřních http://pribram.eu/mestsky-urad/odbory-meu/odbor-vnitrnich-veci.html prostorách velmi žádoucí. Obkladač tak může vytvořit perfektní rovnou plochu z přírodního kamene.

Působí přirozeně – pokud chcete doopravdy docílit přirozeného vzhledu obkladů či dlažby, měli byste důvěřovat přírodním materiálům, na jejichž vzniku se nepodílela lidská ruka nebo stroj. Přírodní kámen působí již na první pohled vznešeně, zajímavě a hlavně přirozeně. Zapadá do okolního prostředí mnohem lépe, než jakékoli synteticky vytvořené náhražky.

nohy na dlažbě

Má dlouhou životnost – Porfyr se řadí k přírodním minerálům, na něž působí vzdušná a vodní či mrazová eroze velmi pomalu a takřka nezřetelně. Můžete se tedy spolehnout, že vybíráte zdroj, z něhož se můžete těšit mnoho desítek let. A mějte na paměti, že kamenné stavby své tvůrce a majitele obvykle přežijí, a je to vícegenerační záležitost.

Jak správně propočítat spotřebu materiálu – u kamene Porfyr a dalších přírodních materiálů tohoto typu počítejte s prořezy a nepravidelnými tvary, což znamená, že musíte k propočítané obkladové ploše připočítat zhruba pětinu plochy navíc. Rozhodně nesázejte na to, že se přesně „strefíte“ do spočítaného rozměru, ostatně podobné pravidlo se týká i obkladů z keramických dlaždic či obkladaček nebo tapetování.