Do obýváku i jinam

Do obýváku i jinam

Během sezení je nutné dávat pozor nejen na postavení zad, ale rovněž i nohou. Vzhledem k tomu, že se na to často zapomíná, je dobré využívat kvalitní pytle.

Do obýváku i jinam

Každý by chtěl mít obývací pokoj vybavený co možná nejlépe. Jedná se konec konců o výkladní skříň každé domácnosti, která slouží nejen k odpočinku, ale také třeba k přijímání návštěv. A podle toho by také měla tato místnost vypadat. V našich, ale nejen v našich, zeměpisných šířkách patří mezi normální vybavení obýváku obývací stěna, stolek na televizi a samozřejmě i samotná televize, případně další elektronika. Alfou a omegou jsou však křesla, respektive gauč. Ty musí nejen vypadat reprezentativně, ale zároveň být i dostatečně pohodlné. Přeci jen jsou poměrně dost zatěžované.

Dámy v šortkách

Ovšem takové soupravy jsou docela drahé. Některé kousky mohou člověka vyjít na stovky tisíc. To jsou ale už opravdu výstavní kusy. Normální člověk dá za křesla s pohovkou zhruba dvacet až padesát tisíc. Není to rozhodně málo, ale existuje snad jiná možnost? Ano, existuje. A má podobu sedacích vaků.

Selfie na vaku

Neničí záda

Hned ze startu je třeba říci, že se nejedná o tak atraktivní vybavení jako klasická obývací křesla, ale co ztrácí pytle na atraktivitě, to získávají na pohodlnosti. I když to tak nemusí vypadat, jsou skutečně hodně pohodlná. Ze začátku mohou trochu tlačit, jelikož je potřeba si na každý model trochu zvyknout. Jakmile se tak stane, což je obvykle otázkou několika málo minut, jedná se o vysoce komfortní záležitost. Navíc jsou vaky vysoce ergonomickém, což znamená, že se dokáží dokonale přizpůsobit nejen váze, ale i dalším tělesným specifikacím. Díky tomu se během jejich používání neničí záda.

Ven? Ano

Na rozdíl od standardních křesel, která by se po jediné jarní spršce pomalu rozložila, jsou vaky v tomto ohledu daleko odolnější. Samozřejmě, že se musí jednat o venkovní modely, ale ty nejsou o moc dražší než interiérové verze. Je tedy možné je standardně využívat i ve venkovních prostorách, a dokonce je nechat i na dešti. Venkovní vaky jsou totiž obdařeny svrchní nepromokavou vrstvou, po které voda sjede dolů.