Voda je ta nejlepší kosmetika

Voda je ta nejlepší kosmetika

Pobíháme v drogeriích a hledáme ten nejlepší přípravek pro naši pleť. Utrácíme za mnoho krémů, které neudělají pleti takovou službu jako dostatečný pitný režim. Je to omílané téma, vězte však že bez dostatku vody pleť začne brzy jevit známky stárnutí a mohou se objevit nečistoty.

voda a rostlina
Pro mladistvý vzhled je voda nutná

Naše pokožka přijímá vodu především vnitřně. V boji s nečistou pokožkou můžeme začít více dodržovat pitný režim. Mít u sebe zajištěn neustálý přísun čisté vody, bylinkového čaje, je nezbytné. Vynechat byste měli sladké limonády, džusy nebo kávu. Jednou za čas nevadí, když takto zhřešíme, ale tento pravidelný návyk není prospěšný. Než kupovaný kyselý džus je lepší využít čerstvě vymačkané ovoce, které je navíc bohaté na vitamíny což se o kupovaném džusu nedá zas až tak říci. V horkých letních dnech je skvělé dopřát pleti osvěžení. Skvělé řešení je hydratační mlha, více se dočtete v článku:

Když voda z kohoutku nechutná

Filtrační konvice jsou nádoby určené na odstranění pachuti kohoutkové vody, kterou nemají lidi tolik rádi. Filtrační konvice dá vodě z kohoutku zcela novou chuť a v neposlední řadě je to zdravější i levnější alternativa balených vod.

Bylinky na scénu!

Lístečky máty nebo meduňky, které se před vložením do nádoby s vodou jemně promnou v ruce, aby se uvolnila šťáva dají vodě nový rozměr. Využít můžeme i bylinkové čaje které by se měli pít v rozumné míře a rozhodně nebýt hlavním zdrojem tekutin.

voda s citronem
Když pleť potřebuje více

Mráz a vítr dokáží pokožku zdrsnit a je pak na místě využít nějakého výživného krému, abychom pokožce doplnili chybějící tukovou složku. Krém používaný v zimním období plní tedy především ochrannou funkci a brání nadbytečným ztrátám vody. Ideální pro toto období je používání přípravků na bázi tuku, které zajistí maximální ochranu před chladem.