Jak pořídit vhodný jídelní stůl

Jak pořídit vhodný jídelní stůl

K nákupu jídelního stolu je třeba přistupovat s rozvahou. Je důležité mít nejen jasno ohledně zásadních parametrů, ale rovněž vědět, zda budete využívat jídelní stůl i v rámci jiného účelu. Ne vždy slouží jídelní stůl pouze pro setkání rodiny a přátel u konzumace společného jídla.
 dekorace na stole
Většinou jídelní stůl je využíván i k trávení společných chvil s rodinou, příbuznými, kamarády. Mnohdy slouží dětem jako místo pro vypracování domácího úkolu apod. Nákup jídelního stolu je zásadní záležitostí. A ne vždy je levnou investicí.
 nápoje na tácu
Než se vydáte na nákup aneb je třeba vědět…
 

  1. Velikost – jedná se o jeden ze zásadních atributů. Velikost se odvíjí především od počtu členů nejen v domácnosti, ale i v rámci společného setkání v kruhu rodinném u příležitosti oslavy apod. Rovněž vliv na velikost jídelního stolu při výběru má i jeho účelnost, jak již bylo uvedeno výše, tj. k jakému upotřebení je zamýšleno stůl využívat. Neméně podstatnou záležitostí v rámci velikosti je rovněž přihlédnutí k možnostem pro umístění, tj. zda v kuchyni či v jídelně bude jeho místo a jak velkým prostorem vaše bydlení disponuje. V poslední době se stává místem pro jídelní stůl většinou vymezený prostor mezi kuchyní a obývacím pokojem.

 

  1. Tvar – na výběr máte nejen oválný, kulatý či pravoúhlý. Zde je třeba vědět, zda daný tvar stolu se vejde do daného prostoru, tj. zda máte dostatek potřebného místa. V případě že máte dostatečný prostor, je ideální volbou obdélníkový stůl. Naopak pro malý prostor je vhodný kulatý stůl a ještě v lepším případě rozkládací. Kulatý stůl působí nejen dobře po designové stránce, ale i poskytuje bližší sezení u sebe a tím tak navozuje vřelejší atmosféru, je tak lepším řešením pro stmelení rodiny u společné konverzace.

 prosluněný byt

  1. Materiál – při nákupu jídelního stolu je třeba vědět také, jaký materiál nejen preferujete, ale samozřejmě efektivnost, stejně tak jestliže máte doma ratoslesti apod. Materiál umocní celkový design interiéru. Nejčastěji se při nákupu setkáte s materiálem melanim či laminátovou deskou. K dostání jsou i stoly z masivního dřeva či kovu. V případě dřevěného stolu je potřeba zvýšené opatrnosti vůči snadnému poškození materiálu.

 

Nejen dobrou chuť a příjemné chvíle strávené s rodinou u jídelního stolu.