Každá věc má své místo. I ta na sport.

Každá věc má své místo. I ta na sport.

Ti, co mají sklepy, půdy si mnou ruce. Pro uložení sportovních potřeb a náčiní potřebujeme dosti prostoru, proto s nimi bývá potíž v malém bytě. Je nutné uvážit uložení každé věci.
bílá kola
·         Předměty, které denně používáme(sportovní oblečení, hodinky a doplňky), ukládáme přehledně na dosah ruky a v místě používání.
·         Sezónní věci ukládáme v době, kdy se jich nepoužívá do kufrů, krabic apod. Vše důkladně popíšeme a zalepíme. Je to nejen kvůli zaprášení, ale i jako ochrana před hlodavci. Vhodné místo jsou skříňoví nástavce. Nepřekáží tak při denním provozu a jsou chráněny před eventuálním poškozením.
·         Lyžařské oděvy ukládáme dobře vyčištěné do pytlů, ze kterých vyfoukneme vzduch.
tři lyže
·         Zásadně se zbavujeme neopravitelných poškozených, rozbitých, nepotřebných věcí. Věřte, že nalomené běžky, či raketu bez výpletu již nepoužijete. Můžete je ještě umístit na nějaký internetový sportovní bazar či je vyměnit v kamenných second handech či je darovat do muzea atd. Jedině tak se byt nestane skladištěm odložených předmětů na úkor účelného a přehledného uložení používaných věcí.
·         Schází  – li jen několik drobných maličkostí, dáme je před uložením opravit.
·         Bruslařské boty s bruslemiukládáme také vyčištěné a opravené, brusle nabroušené a naolejované.
·         Po posledním použití sportovnípotřeby vyčistěte, omyjte a batohy vyprázdněte. Jistě nechcete po nějakém čase najít zatuchlý dres na dně krosny. Batoh dále vykartáčujeme, prací vložku vypereme.
·         Boty lyžařské, bruslařské apod. musí být dobře vyschlé, aby neplesnivěly. Vyčistíme je od bláta i prachu, namažeme dobrým mastným krémem, pohorky vypneme na kopyta, popřípadě vycpeme špičky novinami
 pěší turistika
·         Potítka, ortézy, stopkyapod. ukládejte do větší krabice např. do prádelníku.
·         Lyžeočistíme, osušíme, svážeme a vypneme. Před zaprášením je ochrání vak. Zavěsíme je na háky v předsíni. Nesmí být ve vlhku.
·         Tenisové raketynedáváme opravovat hned po sezóně, ale až na jaře.  Struny lehce potřeme speciálním olejem a raketu v obalu a upnutou v rámu uložíme na suchém místě.
·         Jízdní kolanemají stát na pneumatikách. Stavíme je proto na stojan na kolo nebo je zavěšujeme ke stropu v předsíni. Kovové součásti zůstanou lesklé, chráníme – li je obtočením měkkým papírem nebo hadříky.