Tělové oleje pro vaše provoněné dny

Využití nejrůznějších olejů ke kosmetice objevujeme stále znovu i dnes. Tělové oleje se v posledních letech stávají stále populárnější a oblíbenější, jejich obliba stále stoupá. Tělové oleje jsou nejpřirozenější formou, jak dodat tělu a vlasům potřebné živiny pro hebkost a vláčnost.

Oleje obsahují mnoho minerálů, vitamínů, nezasycených mastných kyselin a další jiné, přírodní látky, které naši pokožku regenerují a hydratují, chrání před vnějšími škodlivými vlivy, jako je smog, mráz, nebo chlor ve vodě. Mnoho rostlinných olejů také léčí rozličné kožní problémy.
Mnoho z těchto olejů lze využít také jak v kuchyni při přípravě rozličných pokrmů, tak jako oleje masážní před koupelí, na vlasové zábaly či do koupele.

Vybírat tělové oleje můžeme z nepřeberné nabídky těchto produktů:
·         Oblíbený, za studena lisovaný extra panenský kokosový olej. Je vhodný na tělo i na vlasy, také v kuchyni
·         Léčivý měsíčkový, nebo rakytníkový olej. Ty slouží na pooperační jizvy, křečové žíly nebo různé alergie.

Jedním z nejcennějších a také nejdražších z tělových olejů je Arganový olej. Lisuje se v Maroku z plodů Agránie trnité, stále ještě tradičním postupem. V kosmetickém průmyslu je využíván pro jeho vynikající vlastnosti, jako je
·         vysoký obsah karotenu,
·         esenciálních mastných kyselin,
·         vitamínů A, E a F

Všechny tyto vitamíny podporují oběhový krevní systém, jsou protizánětlivé, chrání před UV zářením, zpomalují proces stárnutí, chrání před volnými radikály, vydatně hydratují pokožku.

Arganový olej je velice oblíbený a žádaný pro své regenerační vlastnosti:
·         Léčí nejrůznější kožní onemocnění (akné, ekzémy, podráždění, alergie, popáleniny a podobně)
·         Zmírňuje suchost, podrážděnost a svědivost vlasové pokožky, a při vlasových zábalech dodává vlasům hebkost, sílu, vitalitu, vůni a lesk.

V kuchyních je potravinářský Arganový olej oblíbený pro svoji chuť mandlí a ořechů, získanou slabým pražením plodů.