Pozor na stres

Pozor na stres

Žijeme v době, kdy všichni někam spěchají a stres je opravdu všude kolem nás. Potká Vás hned ráno, kdy na poslední chvíli vybíháte za tramvají a už Vás vše štve, a to den sotva začal. Stres je ale velmi nebezpečný a jeho následky mají na náš organismus opravdu špatný vliv. Naučte se ho tedy překonávat a najděte si účinné metody, které ho Vás zbaví. Možností máte hned několik:
citron v puse
·         Zkuste jógu – je dokázáno, že jóga dokáže velmi dobře uvolnit napětí, které si nesete z práce a školy. Zkuste si každý večer před spaním dvacet minut zarelaxovat a uvolnit se.
·         Meditujte – Chce to opravdu hodně trpělivost, abyste se naučili správně postupovat při meditaci. Mnoho lidí to ale zvládá na takové úrovni, že se v podstatě během několika minut umí přemístit někam, kde jim bylo dobře a okamžitě se uvolnit. Zvládají to třeba jen během krátké jízdy v metru anebo při půlhodinové pauze na oběd.
·         Sportujte – Sportem se nám do těla vyplavují endorfiny, které způsobují to, že jsme šťastní. Také ze sebe dostanete všechnu tu negativní energii, kterou jste si donesli ze svého zaměstnání.
·         Zkuste omalovánky nebo mandaly – Existuje několik antistresových omalovánek pro dospělé, které Vás účinně rozptýlí od každodenních starostí
čtyři ruce na hlavě
Hlavně mějte na paměti, že musíte být šťastní na prvním místě. Vyhněte se tomu, že si problémy ze zaměstnání budete nosit domů, a naopak ty domácí do práce. Ani jedna strana totiž nesouvisí s tou druhou a ani by neměla. Pokud máte opravdu těžké období, tak o víkendech změňte prostředí a vyrazte někam do přírody, kde se Váš mozek a tělo lépe uvolní a Vy budete moci načerpat dostatek síly pro další životní úděly. Dlouhodobé přebývání ve stresu Vám může zcela změnit Vaši psychiku a rozhodit úplně celý organismus. Může být také příčinnou řady civilizačních chorob, mezi které patří například cukrovka, vysoký krevní tlak a další… Takže to opravdu nepodceňujte, nevyplácí se to.