Ohřívání vody v bazénu

Ohřívání vody v bazénu

Většina lidí, kteří si pořídí větší bazén, tedy ten, který už není nafukovacím brouzdalištěm pro děti, jej napouští za pomoci zahradní hadice, z níž obvykle teče ledová voda. O to studenější pak je, pokud je napouštěna z podzemní studny. Vyhřívání vody v bazénu pak mnohdy zabere dlouhé dny, a i tak je voda každé ráno ledová, a koupat se dá kolikrát až ve večerních hodinách. Existují však způsoby, jak ohřev vody v bazénu urychlit. Které to jsou?

žena v bazénu

Solární plachta na bazén

Základní příslušenství k bazénu, který by měl vlastnit každý majitel bazénu, je solární plachta na bazén. Jedná se o plachtu, která se do velké míry podobá bublinkové fólii, a seženete ji v modré, či černé barvě. Proč v těchto barvách? Jednoduše proto, že právě tyto barvy přitahují sluneční záření, které vodu v bazénu ohřeje. Bublinky ve fólii pak působí jako taková lupa, která urychlí ohřev vody v bazénu. Mimo to však tato šikovná pomůcka pomáhá udržet teplotu vody i přes noc, kdy ji pouze zakryjete klasickou plachtou. A v neposlední řadě je nesporným benefitem i fakt, že solární plachta zabraňuje odpařování vody z bazénu.

stříkající voda

Ohřívadlo

K ohřevu vody v bazénu pak slouží i nejrůznější ohřívače, mezi nimiž obvykle vedou solární, či elektrické. Ty se napojí na čerpadlo, které obvykle používáte k filtraci vody v bazénu, a za pomoci časovače vodu ohřívají. Jednoduše do širokých hadic natáhnou vodu, a spolu se solárním prvkem tuto vodu ohřejí, a poté vypustí zpátky do bazénu, již čistou, a vyfiltrovanou. V případě větších bazénů, které se kvůli vyššímu objemu vody nedají ohřívat pouze za pomoci slunečného záření, je pak ohřívač neodmyslitelnou potřebou.

Zabudování bazénu

Zabudování bazénu do země, tedy takzvaného celoročního bazénu, je také skvělým nápadem pro ty, kdo touží po příjemně vlažné vodě po celou sezónu. Zabudované bazény mají totiž tu výhodu, že se v nich voda neochlazuje tolik rychle, jelikož jsou vyhřívány zespodu, i do kola. Zem kolem nich tak působí jako taková teplá náruč.