Nenechte se zaskočit stěhováním

Nenechte se zaskočit stěhováním

Extrémně těžké předměty

Mějte na paměti, že přenášení břemen z bodu A do bodu B je nesmírně fyzicky vyčerpávající činnost. Ostatně, proto jste si také stěhováky najali. Jsou to lidé, jako každý jiný, tedy žádní roboti, a zpravidla většinu předmětů nosí na svých bedrech pouze s pomocí popruhů. Výjimkou jsou speciální kusy nábytku, například klavíry, nebo trezory, kde se využívá i speciální techniky. V některých případech jsou však technické pomůcky nevyužitelné a stěhovací firma si za každé patro při manipulaci s extrémně těžkým břemenem (nad 100 kg) může účtovat i poměrně vysoký příplatek. Nebojte se na něco takového zeptat včas, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni. Zpravidla se příplatky účtují podle hmotnosti, např. nejčastější případy těžkých břemen do 300 kg se v Praze započítávají částkou přibližně 3 tisíce korun + 500 korun za každé patro navíc.
spěchající stěhováci.jpg

Stěhování v rámci jednoho města

Zpravidla bývá tento postup levnější, než přesun předmětů v rámci republiky, pochopitelně svou roli hrají ujeté kilometry stěhovacím vozem, ale každá firma si tyto služby účtuje jinak. V některých případech paradoxně bývá stěhování po Praze stejně drahé, jako pohyb vozidla v rámci, řekněme, jihočeského kraje na delší vzdálenost. Záleží vždy na tarifu a druhu služby, ty mohou být hrazeny formou ujetých kilometrů, anebo v hodinové sazbě. Rozhodující také může být termín stěhování (víkend nebo všední den), časové zdržení v kolonách na dálnici a další faktory. V každém případě se stěhováky svou situaci konzultujte.
prázdná krabice.png

Co je v v ceně, a co nikoliv

Opět se jedná o rozdíly mezi jednotlivými firmami. Zatímco jedna může mít v ceně demontáž a montáž nábytku, u jiné s tím nepočítejte. Většinou se však stěhováci snaží vyjít klientům vstříc a nasadí cenu smluvní, obvykle na míru podle vzniklé situace. Každé stěhování je totiž proces ryze individuální a nelze jej obecně paušalizovat. Problematické může být i balení věcí do krabic nebo přepravek a některé firmy je za úplatu zapůjčí. Výhodné bývají transparentní plastové boxy, jsou dobře skladné a do sebe zapadají jako skládačka.