Jak nejlépe financovat rekonstrukci bydlení

Je jasné, že to, jaké bydlení stačilo před 40 lety našim rodičům nebo prarodičům, v současné moderní době rodinám nestačí. Proto se lidé velmi často obrací k radikálnímu řešení a plánují částečnou nebo kompletní rekonstrukci a modernizaci jejich bydlení.

To samozřejmě představuje nejen správný výběr kvalitních a ověřených firem či společností, které vám s tímto náročným krokem profesionálně pomohou, ale samozřejmě i dokonalý finanční plán s dostatečnou finanční rezervou.

V tomto případě máte dvě řešení. Jedním z nich je řešit situaci tak, že se rozhodnete na rekonstrukci bydlení našetřit a obětujete několik let, než daný finanční obnos naspoříte. Mnohem snazší možností je využít nabídky stavebních a spotřebitelských úvěrů, které vám umožní zrealizovat vaše sny ihned.

Výhody a nevýhody stavebních úvěrů

Při této volbě budete mít zcela jistě nízké úrokové sazby. Oproti hypotékám nemusíte ručit vlastní nemovitostí, ale dané bance většinou postačí nějaký ručitele nebo výše vašeho výdělku. Díky dané úrokové sazbě nebo vyčíslenému RPSN si můžete již před podpisem smlouvy spočítat, kolik přesně přeplatíte. Nevýhodou tohoto způsobu financování je delší doba, kdy jste vázáni stavební spořitelnou i například poplatky za vedení těchto účtů.

Výhody a nevýhody spotřebitelských úvěrů

Nejvýznamnějším „plusem“ tohoto rozhodnutí je rychlost, s jakou budete mít potřebné peníze k dispozici. Dále jistě oceníte, že úvěr můžete u některých bank dříve bez zbytečných poplatků, popřípadě si naopak dobu splacení prodloužit. Základní nevýhodou je vysoký úrok a také přísné sankce, které vám hrozí v případě nesplácení.

V každém případě je důležité důkladně promyslet všechny možnosti, které máte a konzultovat je s někým, kdo se v tomto oboru velmi dobře orientuje.