Zip sáček využijete v mnoha různých velikostech

Zip sáček využijete v mnoha různých velikostech

Zip sáček, zdánlivá banalita, se kterou se můžete setkat při odesílání zboží z e-shopů nebo balení drobností v domácnosti. Tato pomůcka má však mnohem širší zastoupení a dovolíme si zde uvést pár názorných příkladů:

Krmiva pro kočky, psy, křečky, morčata – Čím krmíte svá domácí zvířata? Granulemi? Pak byste je mohli mít v igelitovém pytli s uzavíracím zipem. Je to hermetický uzávěr, který brání šíření zápachu, jimiž jsou tato krmiva pověstná.

různé druhy luštěnin

Akvarijní rostliny – že se v sáčcích přepravují akvarijní ryby i na velkou vzdálenost, uzavřené v termoboxech, je známo už dlouho, a tato služba funguje i v zimě. Ovšem snadno se tímto způsobem přepravují i akvarijní rostliny, stačí je ponechat ve vlhkém prostředí uvnitř a takto vydrží na cestách i tři dny.

pražené arašídy

Lepidla, tmely, tekuté tapety, sypké směsi – různé druhy tekutých, polotekutých, kašovitých či sypkých směsí lze do zip sáčku umístit naprosto bezproblémově. Máte záruku, že se z nich nevylijí ani nevysypou a můžete je skladovat, jak dlouho chcete. Polyetylen odolává mnoha druhům chemikálií včetně kyselin i louhů, takže do něj můžete uzavřít třeba i louh sodný na čištění odpadů v domácnosti anebo kyselinu fosforečnou na WC.

Svačina do školy – sáček se zipem pro svačinu je ideální pomocník, můžete tak dětem umístit zvlášť pečivo, zvlášť zeleninu a ovoce, zvlášť třeba oříšky nebo nějakou pomazánku. Sáček obsah bezpečně chrání a dbá na to, aby se v aktovce či v batůžku nerozlil.

Svačina na cestách – sáček se zipem uplatníte i na dovolené na delších cestách různými dopravními prostředky. A pokud se obáváte, že byste obtěžovali spolucestující třeba limburským sýrem či jihočeským romadúrem, klidně je uložte do zip sáčku a snězte je až tam, kde nikdo nebude. Mezitím vám v zavazadle nebudou zapáchat a nebudete tak zcela zbytečně středem pozornosti.