Umíte peníze jen utrácet?

Umíte peníze jen utrácet?

Nebo dokážete peníze i ušetřit? V životě je mnoho situací, kdy peníze nutně potřebujeme, ale bohužel je někdy nemáme v dostatečném množství. Utratili se například na dovolené, za módní výstřelky, nebo jen tak, bez rozmyslu.
módní trend – nákupní horečka
Na jedné straně je u nás mnoho jedinců a rodin, které se doslova plácají od výplaty k výplatě. Ať to je tím, že si prostě nedokážou nic odepřít a nakupují bez rozmyslu i to, co vůbec nepotřebují. A stylem svého života si nedokážou ušetřit žádnou korunu, ale čím dál více se zadlužují.
Pak žije mezi námi ještě mnoho lidí, kteří žijí doslova jen ze životního minima nebo mají pouze minimální mzdu. Tito lidé nemají z čeho, jak peníze ušetřit. Počítají každou korunu, neutrácejí za zbytečnosti a jsou rádi, že s tím málem co mají, vyjdou. A snaží se nezadlužovat.
nakupování je tak snadné
Lidé, kteří patří do střední vrstvy obyvatel, mají každý měsíc slušný příjem. Mnozí z nich utrácejí za věci, které ani nepotřebují, ale už mnozí z nich si dokážou každý měsíc odložit a ušetřit slušnou částku peněz. Někteří investují své do akcií, obligací, obrazů, zlata….
Co se týkánakupování, tak tím, jak jsme v dnešní době velmi zahlceni reklamami na jakékoliv zboží, tak mnozí z nás to dokáže ovlivnit tak, že jsou schopni se i zbytečně zadlužit. Jen proto, že nabídka je lákavá, tak proč si to nedopřát, že?
Někdo moudrý pravil, žečlověk by si měl své vydělané peníze považovat. Pak se vás peníze budou držet. To například znamená, že byste si před jakýmkoliv nákupem měli s rozvahou rozmyslet, jestli to, co si půjdete koupit, skutečně potřebujete.
Je docela možné, že své těžce vydělané peníze dokážete utratit hned a o mnoho víc, než vyděláte. A spoléháte na to, že nedostatek financí snadno vyřešíte půjčkou. Ale nebylo by lepší se zamyslet, ve svých nákupech, a tím i ve své peněžence, si udělat pořádek? Samozřejmě pokud chcete přestat zbytečně utrácet a začít skutečně šetřit na něco, co vám udělá radost, co pro vás bude mít dlouhodobý význam.
těšit se z ušetřených peněz

Máme před sebou krásný podzim, po něm přijdou vánoční svátky, které mnohé finančně doslova vyždímají. Proč? Vždyť to tak nemusí být. Co takhle pomalu začít s rozvahou přemýšlet o tom, čím byste své milované od srdce obdarovali. Nemusí to být vůbec něco drahého, může to být například i ruční práce, do které vložíte nejenom svoji šikovnost, nápaditost, ale hlavně srdce.