Moderní granitové dřezy. Co o nich víte?

Moderní granitové dřezy. Co o nich víte?

Jedna z nutností, kterou vaše kuchyň potřebuje, je kuchyňský dřez. I když mnozí z vás už vlastní myčku na nádobí, dřez je stále nezbytný a používáme ho prakticky denně. V dnešní době výrobci nabízí několik typů materiálů, ze kterých se dřezy vyrábějí. Nejžádanější jsou dřezy nerezové, a to díky celkem nízkým pořizovacím nákladům. Do moderních kuchyní se hodí dřezy granitové, které mají skvělé vlastnosti a vaší kuchyni dodají šmrnc.
rohová kuchyň

Vlastnosti granitových produktů

Granit je směs drceného kamene, pojiv a barviv. Vyznačuje se vysokou tvrdostí a mechanickou odolností. Dřezy vyrobené z granitu odolávají i změnám teploty a není problém na ně položit horkou pánev. Navíc jsou neporézní, a proto odolné vůči barevným skvrnám. Výbornou vlastností je také antibakteriální složení. Váš dřez tak bude naprosto hygienický a bez bakterií.
ovoce na míse

Jak o granitový dřez pečovat?

Tyto výrobky nevyžadují zvláštní péči. Pro běžnou údržbu stačí používat klasické prostředky na mytí nádobí. Pořídit se dá i speciální prostředek určený pro granitové produkty, který váš dřez ochrání pomocí jemného filmu.
Problém může představovat tvrdá voda, jež zanechává na povrchu skvrny. Vodní kámen usazený na dřezu totiž pohlcuje barvy z potravin a vytváří se tak na povrchu barevný povlak. Ten lze odstranit pomocí odstraňovače minerálů z granitových povrchů. Vyzkoušet stojí za to i citrón. Pomocí něj by měly jít skvrny dolů.

Výběr je široký

Granitový dřez si můžete pořídit v jakékoli barvě či vzoru, a tak do vaší kuchyně skvěle zapadne. Ve stejné barvě dřezu lze dokonce koupit i vodovodní baterii.
Tvar dřezu si zvolíte dle dispozic kuchyně nebo svých preferencí. Na výběr máte z výrobků kulatých i hranatých. Praktické využití mají dřezy s odkapem nebo i s vaničkou, která vám bude sloužit k omývání potravin odděleně od dřezu. Vše záleží na vás, a i když jsou tyto produkty trochu dražší, vyplatí se do nich investovat.