Letní ovocné dobroty

Letní ovocné dobroty

Je léto, horko a my vstáváme, když nás sluníčko hned ráno tahá z postele. Otevřeme okno a cítíme ten příjemný horký letní vzduch, přemýšlíme, co budeme snídat. Energii na celý den zaručeně dodá ten správný ovocný koktejl. Rozmixujeme si kiwi s melounem a přidáme trochu pomerančového džusu a máme osvěžující drink. Můžeme si také nakrájet jahody, banán, maliny, smícháme s bílým jogurtem a müsli, máme vydatnou snídani plnou vitamínů. Ovoce a zelenina, které v létě nejvíce jíme?
vitamínové drinky
Meloun
Meloun, který známe všichni, často se považuje za ovoce, ale není tomu tak, meloun je zelenina. Melou u nás v Česku nejvíce jíme s červenou dužinou, používáme ho do limonád, pokrmů ale také jen tak nakrájený na plátky do ruky pro osvěžení. Meloun je močopudný, proto se využívá při ledvinových obtížích a problémy s močovými cestami.  Obsahuje spoustu vitamínů, má detoxikační účinky.
 
Kiwi
Kiwi pochází z Číny, věděli jste, že se sklízí z malých stromků? Skoro žádné ovoce neobsahuje tolik vitamínu C jako kiwi. Kiwi zpevňuje žíly a cévy, posiluje imunitní systém. Jíme ho nejvíce syrové, ale můžeme z něj udělat i marmeládu, nebo kompot. Zelená svěží barva kiwi k létu prostě patří!
 ovocný salát
Jahody
Jahody jsou ovoce oblíbené především u dětí. Jsou atraktivní svou chutí, vůní a sytě rudou barvou. Jíme je jako dřeň, zmrzlinu, kompot ale nejvíce se hodí na přípravu dezertů. Sladké koláče a dortíky s jahodami, to je dobrota!  Jahody snižují příznaky nachlazení a pomáhají při léčbě srdečních chorob.  Jahody nás osvěží v ovocných letních salátech a zmrzlinových pohárech.
 jahodový dezert
Maliny
Maliny jsou oblíbené lesní ovoce, které je zajímavé nejen barvou, ale i chutí. Vůně malin připomíná pohádkový les a čistotu přírody. Maliny působí příznivě na zánětlivá onemocnění , zlepšují zdravotní stav kuřáků a alkoholiků. Používají se jako přírodní barvivo, vyrábí se z nich sirupy,  zmrzliny, limonády a další pochoutky.
 
Léto je plné barev a hlavně osvěžujících chutí ovoce a zeleniny!