Jak ušetřit peníze za dovolenou?

Jak ušetřit peníze za dovolenou?

V první řadě je důležitý samotný výběr dovolené. Zamluvení termínu v dostatečném předstihu je klíčové. Bývá pravidlem, že čím dříve zájezd zamluvíte, tím levnější je. Určitě stojí za zkoušku najít si přímořské letovisko třeba čtyři měsíce předem, cestovní kanceláře v tuto dobu nabízejí zájezdy za zvýhodněnou cenu. Pokud je ve vašich možnostech plánovat takto dopředu, nebojte se tento způsob vyzkoušet.
moderní letovisko.jpg
V případě, že už jste tento velký předstih propásli, neklesejte na mysli, můžete využít druhého extrému. Pořízení zájezdu či letenek na poslední chvíli, tedy last minute, bývá často velmi výhodné. Je možné, že se setkáte i s padesátiprocentní slevou. Tento způsob cestování není pro všechny, jsou potřeba pevné nervy a vytrvání. Existují dokonce lidé, kteří přijdou na letiště se sbalenými kufry a až na místě čekají, dokud se neobjeví nějaké prázdné místo. Dopředu tedy neví, kam vlastně poletí.
I další rada se týká časového plánu. Tentokrát ale přímo datumu rekreace. Pokud se rozhodnete pro výlet mimo hlavní sezónu, která se přibližně shoduje s datem letních prázdnin, určitě ušetříte. Navíc je pravděpodobné, že váš vybraný hotel bude poloprázdný. Důležité je však dát si pozor na destinaci a pečlivě předem prozkoumat počasí. V některých přímořských zemích může být počasí na jaře dosti podobné tomu v České republice, takže se zde vysokých teplot a sluníčka nedočkáte, proto je lepší se těmto státům vyhnout.
racci nad lehátky.jpg
V neposlední řadě se vybavte trpělivostí s hledáním vaší vysněné dovolené. Na internetu jsou často ceny zájezdů lepší, je jich zde ale opravdu požehnaně, takže výběr může trvat dlouhé hodiny. Také doporučujeme podívat se i na zahraniční stránky. V případě, že alespoň trochu rozumíte polštině či němčině, navštivte weby našich sousedů. Pobyty bývají někdy levnější a na letiště v Norimberku či Vídni to možná máte blíž než do Prahy.