Jak přichystat auto na zimu?

Jak přichystat auto na zimu?

Připravit vozidlo na zimu je důležité. V opačném případě se totiž může stát, že ho budete muset mít přes toto období neustále v servisu, což určitě nechcete. A jaké jsou tedy nejdůležitější preventivní úkony?

dodávka na sněhu

Zajistit podvozek

Podvozek je jednou z hlavních součástí auta a trpí ze všeho nejvíce. V zimním období jsou silnice posypané solí, která v kombinaci s vodou může způsobovat korozi. Proto je nutné celý podvozek důkladně opatřit antikorozním postřikem.
džíp v zimě

Zimní pneumatiky

Stejně důležité jako je ošetření podvozku je i výměna pneumatik či celých kol. Letní pneumatiky nejsou pro cesty plné náledí příliš vhodné. Pokud nechcete zbytečně riskovat pokutu, či ještě hůře, nehodu, měli byste nechat přezout pneumatiky nejpozději v listopadu.

Ochrana karosérie

Stejně jako podvozek je nutné ochránit před posypovou solí i samotnou karosérii, a to speciálním voskem, který nejen zlepší estetické vlastnosti vozu, ale i ty ochranné. Ze všeho nejdříve je nutné karosérii důkladně omýt a následně nechat vysušit. Až poté je možné na ni začít nanášet vosk.

Nové stěrače

Pokud nemáte alespoň garážové stání, je dobré provést na podzim výměnu stávajících stěračů za nové. Nejedná se o žádnou velkou investici. Stěrače lze koupit poměrně levně a ani jejich výměna není kdovíjak složitá. Bez kvalitních stěračů, na které je spolehnutí, můžete snadno ztratit přehled během jízdy. Čisté čelní sklo by pro vás měla být priorita. Hlavně díky tomu můžete mít dokonalý přehled o dění na vozovce, díky čemuž budete schopni okamžitě zareagovat na nenadále situace.
sníh na silnici

Nejen brzdová kapalina

Je rovněž nutné zkontrolovat stav všech kapalin ve voze. Hlavní je však brzdová kapalina, jejíž kvalita by měla být na odpovídající úrovni. Pokud si nejste jisti, že tomu tak je, raději si nechejte kompletně brzdy přezkoušet v autoservisu. Sice budete muset sáhnout hlouběji do peněženky, ale za to budete mít jistotu, že brzdy budou plnit svou funkci na 100%, což je hlavně v zimně extrémně důležité.