Domácí pěstování klíčků

Domácí pěstování klíčků

Klíčení semínek je velice snadné pěstování, které zvládne kdokoliv a bez problémů i v bytě. Získáme tak skvělý zdroj přírodních látek a také minerálů.

Domácí pěstování klíčků

Snadná záležitost

Pěstování klíčků se stalo hodně populární i u nás, protože si takto můžete snadno zajistit přísun potřebných a zdravých látek pro naše tělo. Není překážka, pokud bydlíte třeba v malém bytě, protože nám bohatě postačí i truhlík. Nyní se vrhneme na samotný výsev a pěstování, abyste se. O něm dozvěděli více. Nejprve je dobré si vše připravit, protože následně budeme mít vše po ruce. Potřebujeme truhlík, vhodnou zeminu, semínka, konvičku a popřípadě nějakou lopatku a další pomůcky, což už je čistě na Vás.

výhonky tajčete

Do truhlíku vložíme zeminu, rovnoměrně zasejeme semínek, semínka zakryjeme malou vrstvou hlíny a zalijeme. Potom stačí dát truhlík na slunečné místo a pravidelně zalévat. Dále tu máme ještě jednu možnost, a to je nechat semínka čistě nechat naklíčit v misce či speciálním přípravku na klíčení, do kterého vložíme semínka a dostatek vody. Po umístění na slunečné místo může začít proces klíčení.

Velký výběr semínek

Semínka k pěstování microgreens jsou opravdu skvělá a obsahují důležité látky pro naše tělo, přičemž na výběr je ze všech možných rostlin. Kromě těch klasických jako je například hrách a ředkev není problém si koupit speciality jako alfalfa a mungo. Tato společnost se zabývá vším okolo klíčení, a proto kromě semínek si můžete koupit speciální příslušenství. Do něj řadíme misku na klíčení či sklenici.

klíčení semínek

S nimi je klíče naprostá hračka, protože jakmile do nádoby dáme semínka, tak je stačí zalít vodou a nádoba na klíčení se už o všechno postará. Až vyklíčí semínka na požadovanou výšku, tak potom už je můžeme sklízet a konzumovat. Budou v BIO kvalitě, a přeci jen je to plně přírodní produkt, takže je může jíst kdokoliv, i když máme dietu či dbáte na zdravý životní styl. Jejich kouzlo je v tom, že obsahují opravdu spoustu vitamínů a prospěšných látek. Můžeme je konzumovat jen tak, nebo si je připravit podle nějakého receptu.