Budiž světlo

Budiž světlo

Již dávno nežijeme v dobách, kdy se v místnostech svítilo petrolejovými lampami nebo svíčkami. Elektřina je dostupná běžně téměř všude a světlo můžeme mít na cvaknutí vypínačem. Jaké osvětlení zvolit do interiéru? V každé místnosti můžete mít samozřejmě osvětlení jiné, do koupelny se vám určitě nebude hodit stejné světlo jako do obývacího pokoje či do ložnice.
stropní světlo
Stropní světla
Světla přisazená ke stropu, nebo zavěšená na stropě jsou klasika a zároveň jsou také nejčastěji používány v obytných prostorách. Umísťují se nejčastěji do kuchyně, ložnice, obývacího pokoje, jídelny, dětských pokojů i pracoven. Vybrat si můžete mezi klasickým lustrem nebo bodovým světlem. Vybírejte si tak, aby se vám světlo hodilo do místnosti a opravdu do ní sedělo. Pokud máte radši přírodní tóny a máte nábytek ve dřevě, pak volte i takový lustr, bodové světlo by se vám do tohoto interiéru nehodilo.
Nástěnná světla
Univerzálním řešením v oboru světel jsou nástěnná světla, ty se přisazují přímo na stěnu nebo do stropu. Nejvíce se hodí na chodbu, schody, WC nebo do koupelny. Výhodou je že šetří hodně místa, ale poskytuje dostatek světla. Velice efektně vypadá i doplnění těmito svítidly ostatní světla.  Pohledově jím můžeme rozdělit třeba prostor – například pás světel mezi obývacím pokojem a kuchyní je opravdu efektní.
Světla podhledová
Podhledová svítidla jsou opět nejčastěji v koupelnách na WC, chodbách či schodištích. Hodí se všude, kde chcete nenápadně dodat světlo a ušetřit místo.
tříbodové osvětlení
Lampy
Stojací lampa je výborným doplňkem do obývacího pokoje či ložnice. Jedná se o krásný dekorativní prvek, který ale pomůže prosvětlit všechny temné kouty pokoje nebo poskytne světlo ke čtení. Další možností je stolní lampa, na psací stůl či noční stolek je jasnou volbou. Poskytuje dostatečné množství světla pro práci či učení dětí. Na tomto osvětlení opravdu nešetřete.