Využijte kanál YouTube ke svému prospěchu

Využijte kanál YouTube ke svému prospěchu

Návody pro domácnost – když neexistoval Internet a natáčení amatérských pořadů na digitalizované video bylo spíše ve fázi teoretických úvah, lidé neměli tolik možností propagovat různé technické vymoženosti, nápady a návody. Jestliže jste kupříkladu potřebovali radu, jak vyměnit olej v určitém typu auta, jak profesionálně pokládat dlažbu a koberce anebo jak přesazovat a rozmnožovat pokojové rostliny, museli jste zajít osobně za lidmi, kteří se této činnosti věnovali. Jistě, že v té době již televize vysílala pořad „Neváhej a toč“, který propagoval soukromá videa, ale tehdy šlo o analogové záznamy a neexistoval žádný internetový zdroj, který by umožňoval lidem napříč světem sdílet tvorbu tak, aby byla někomu prospěšná.

kanál YouTube

Kuchařské recepty – dnes objevíte na YouTube tolik kuchařských receptů, že se v nich jen stěží zorientujete. Recept v podobě videa je vždy cennější, než psaný text, protože můžete prakticky kopírovat jeho průběh a docílit téměř shodného výsledku.

Plánování dovolené – naplánovat dovolenou lze i s pomocí sociálních sítí, zejména kanálu YouTube, kde jsou k nalezení stovky příspěvků, mezi nimiž se vyskytují i velmi povedené záběry z bezpilotních dronů. Létající dron pronikne i do míst, kam se běžně žádný smrtelník nedostane, a dokonce ani žádné sportovní letadlo či vrtulník. Dronem lze prolétnout i těsně nad zemí, nad hladinou jezera a vystoupat kolmo mezi větvemi stromů v lesním průseku, což každý záběr promění ve fantastickou podívanou. Snadno pak odhadnete, jak to v daném místě vypadá, a podle toho se rozhodnete, zda se vyplatí se tam vydat i osobně.

prohlížení videa

Video si stáhněte a uložte

Největším úskalím sociálních sítí je to, že vlastník příspěvků má plné právo jakýkoli z nich kdykoli smazat. Bez varování. Právě z tohoto důvodu vám doporučujeme každé zajímavé video, co byste si rádi přehrávali častěji, stáhnout speciálním downloaderem. Videa si ukládejte na externí disk Stahuj videa a duplicitně ještě na nějaké webové úložiště pod vaším osobním účtem, odkud vám nikdo nic neodstraní.