Rekonstrukce

Rekonstrukce

Rekonstrukce čeká v následujícím roce mnoho lidí. Pro někoho je to čiré utrpení, pro jiného zábava a splnění životního snu. V každém případě je potřeba se pořádně připravit. Nejlepší je, když se domluví celá rodina. S rekonstrukcí a změnami by měli souhlasit všichni členové nové domácnosti. Proto doporučujeme ještě před začátkem uspořádat jakousi rodinnou radu.

kuchyně

Všichni členové rodiny by mohli vyjádřit svůj názor a sdělit ostatním své sny a představy. Je přirozené, že pro každého bude důležité něco jiného, a že se ve všem neshodnete. To je ovšem naprosto v pořádku. Jde o to, abyste věděli, co chtějí ostatní a našli nějaký společný kompromis. Rekonstrukce a opravy by přece měly udělat radost všem. No ne?

Když se zhruba domluvíte, co všechno je potřeba předělat, a co byste jak přáli udělat, přijde na řadu další krok. Tím bude sestavit si finanční plán. Přibližně si vypočítejte, kolik vás bude která čas rekonstrukce stát. Nechce si i co největší rezervu na nečekané výdaje. Raději rovnou od začátku počítejte s tím, že ne všechno půjde jako po másle, a že se můžou objevit komplikace a stát vás další peníze.

Je možné, že zjistíte, že na celou rekonstrukci nebudete mít finance. To je celkem běžná situace a je úplně v pořádku vzít si hypotéku. Nejdříve se ale pořádně zamyslete a dobře si propočítejte, jak budete schopni hypotéku splácet. Nebojte se využít služeb finančního poradce a nechte si poradit a třeba si i sestavit finanční plán.

skříň na míru

Při rekonstrukci uvažujte hlavně prakticky. Pokud nemáte v bytě moc místa, využijte chytře dostupný prostor a nechte si udělat úložné prostory přímo na míru. Skříně na míru jsou nejen praktickou, ale také velmi hezkou záležitostí. Skříně jsou přece jenom většinou největším kusem nábytku, který budete potřebovat, proto do nich investujte klidně víc a opravdu využijte všechen prostor na maximum. Podívejte se na web Sten skříně a přesvědčte se sami.