Poradíme vám

Tuhle otázku řeší v dnešní době prakticky kdokoli podle názoru, ať už jste jedinec v stále produktivním věku, který vlivem svého pokročilého věku se nestihl dostatečně ponořit do tajů moderní doby, s čímž souvisí, taktéž menší znalost v oblasti elektrotechniky u některých jedinců, či jste prostě a jednoduše obyčejný teenager hledající alternativu svého nabušeného počítače taky na své cesty do neznáma, anebo z důvodu nezbytnosti přístroje při výuce ve škole. Pro vás všechny píšeme tento článek.

Předtím než přejdeme k samotnému porovnávání jednotlivých druhů přenosné elektroniky, bez toho, aniž bychom vás chtěli nějak výrazněji přemlouvat ke koupi jakéhokoli mobilního elektra vám musíme říct, že osobně preferujeme notebooky, případně chytré telefony. A ty jsme se rozhodli zde porovnat jejich klady a zápory, protože podle našeho názoru, to jsou právě tyto dva druhy elektrotechniky, jejíž vývoj jde a půjde v nejbližších letech ohromně dopředu.

Notebooky:

A.    Klady
a)      Větší displej – Výhoda větších displejů spočívá, nejen ve lepších detailech, díky čemuž může lépe si člověk vychutnat svá oblíbená videa.
b)      Hratelnost – S hratelností nepřímo souvisí grafika a paměť u přístroje, ale důležitá je taky možnost připojit řadu herních zařízení.
c)      Paměť – To bývá jedna z devíz dnešních notebooků, některé bývají v této oblasti napřed, oproti některým klasickým počítačům, což vá může pomoct uchovat řadu dat
 

B.     Zápory
d)      Absence dotykového displeje
e)      Větší rozměry – Kvůli větším rozměrům notebooky bývají hůře přenosné
f)        Nelze nainstalovat řadu aplikací – Dnes vzniká a vznikla řada aplikací, které jsou určeny výhradně pro mobilní procesory.
 

Chytré telefony:

A)      Klady
g)      Menší rozměry – Díky tomu bez problémů skladuje a přenáší z místa na místo.
h)      Dotykový displej – Zrychluje to pohyb uvnitř zařízení, zvyšuje to přehlednost.
i)        Široká paleta aplikací a doplňků – Díky široké paletě aplikací a nastaveb na mobil může jedinec využívat mobil v celém spektru lidského života od vzdělání až po aktualizace map.
 
 
B)      Zápory
j)        Menší displej – Kvůli menším rozměrům naopak si člověk nevychutná dost dobře sledování svého oblíbeného filmu.
k)      Nízká hratelnost – Díky malému displeji a absenci hracích konzolí, ikdyž i to se postupně mění, mají mobily nízkou hratelnost.
l)        Menší paměť – Díky relativně malým rozměrům a krátkému času mají mobily menší paměť, oproti svým větším bratrům, což se ale taky mění.
m)    Křehkost – Kvůli malým rozměrům jsou až na pár výjimek mobily nesmírně křehké a zranitelné.
 
Existuje celá řada jiných elektrozařízení, které se vám mohou hodit, jako jsou tablety, či nově vzniklé chytré hodinky na ruku, ale tyhle dva typy elektroniky nám přijdou nejdůležitější.